מעל מ-30 שנות ניסיון בתחום
מגוון רחב של דגמים ומידות
יעוץ וליווי בהקמת חנויות מזון, שרות טכני רחב בפריסה ארצית
מקצועיות ויחס אישי לכל לקוח

נזילה מהמקרר? מה אתם חייבים לדעת

28.07.2021
מקררים לחנויות מכולת כך תבחרו

בין אם מדובר במקרר ביתי קטן או גדול או במקרר תעשייתי מאסיבי, תקלות במקרר אינן עניין של מה בכך, ובייחוד בשל המוצרים הרגישים שבהם. מקרר תקול יכול לגרום לנזקים חמורים למזון שבו ובהמשך, אם לא מתקנים אותו כראוי, להוביל להוצאות כספיות גבוהות ומיותרות. אחת התקלות הנפוצות במקררים היא נזילה. איך מזהים את הנזילה, כיצד מטפלים בה, ובכלל – מדוע זה קורה? הנה כל מה שאתם חייבים וכדאי לכם לדעת על כך. 

מדוע זה קורה?

יש לא מעט סיבות לנזילה מהמקרר. איתור מקור הבעיה הכרחי לטובת מציאת הפתרון והזמנת אינסטלטור מקצועי ומיומן שיוכל לטפל בכך. אחת הסיבות הנפוצות לנזילת מים מהמקרר קשורה לצנרת הניקוז. צנרת הניקוז, שנמצאת מאחורי המקרר, בגב שלו, היא זו שמובילה את המים למגש האידוי שבו. הצטברות של מים ואבק בצנרת הזו, עד לכדי כמעין בוץ, עשויה לגרום לסתימה. הדבר קורה פעמים רבות לאחר לא מעט שנים שבהן המקרר בשימוש. במצב שכזה טכנאי או אינסטלטור יכולים לפתוח את הסתימה שנוצרה בצנרת הניקוז, לנקות את התעלה וכן את כל צנרת המים. 

סיבה נוספת שיכולה גם היא לגרום לנזילת מים מהמקרר היא סתימה בתעלת הניקוז שלו שמגיעה ישירות אל תעלת האוויר החוזר. ישנם דגמים מסוימים של מקררים תעשייתים (לרוב אלה יהיו מקררים פחות מתקדמים ופחות איכותיים) שבהם תעלת אוויר חוזר, העוברת ישירות מתחת לרצפתו של המקפיא. במקרים כאלה, אם אותה תעלה נסתמה, המים שבה קופאים ולכן גורמים לסתימת תעלת האוויר. התוצאה – נזילה של מים מתקרתו של המקרר אל המדף העליון שבו. אם הדבר אכן קורה, לאחר כמה ימים המקרר יפסיק לקרר, והמקפיא, לעומת זאת, יעבוד כרגיל. במקרים כאלה כדאי לנתק מהחשמל את המקרר למשך יום, יומיים.

סיבה שלישית שגם היא יכולה לגרום לנזילת מים מהמקרר רלוונטית למקררים הכוללים בר מים, או שיש בהם גם מכשיר ליצירת קוביות קרח. במקררים כאלה עשויה להיות נזילה מאותם צינורות שמובילים הישר מנקודת המים אל המקרר עצמו ובתוכו. בלאי של הצינורות יכול לגרום לכך, ולכן תופעה זו צפויה להופיע לרוב לאחר 6 עד 12 שנים של שימוש במקרר. כאן, התיקון הוא פשוט וזול יחסית ומצריך החלפת הצינור בלבד. 

זכרו

המקררים של היום הם איכותיים מאד. יחד עם זאת, שימוש לא נכון בהם או התנהלות לא תקינה, עשויים לגרום לתקלות. גם בלאי טבעי עשוי להוביל לכך, מה שמצריך פנייה לאנשי מקצוע מתאימים, כמו אינסטלטור מנוסה וגם אמין. במקביל, מומלץ מאד, ובייחוד אם אתם לפני רכישת מקרר חדש, לנצל את ההזדמנות ולתת דגש לעניין האיכות. מקררים איכותיים של מותגים מובילים ילוו אתכם לאורך שנים. 

כתובתינו

תל-אביב, רח' דרך בן צבי 31, מיקוד 68103

שיחת חינם: 1800-30-30-60

מנהל מכירות: 072-3318440
טלפון משרד: 03-6817989

שעות פעילות

א-ה מהשעה 8:30-18:00
יום ו' 08:00 – 13:00

עקבו אחרינו בפייסבוק
2022 © כל הזכויות שמורות