מעל מ-30 שנות ניסיון בתחום
מגוון רחב של דגמים ומידות
יעוץ וליווי בהקמת חנויות מזון, שרות טכני רחב בפריסה ארצית
מקצועיות ויחס אישי לכל לקוח

בניית חדרי קירור והקפאה

28.11.2022
חדרי קירור

חדר קירור הוא אמצעי קירור המותאם ומיועד להקפאה וקירור. מדובר בשטחי אחסון למוצרים ופריטים הזקוקים לקירור או הקפאה באופן רציף. חדרי הקירור מיועדים לסוגים שנים של מזון, תרופות ועוד. הם נרכשים מוכנים או נבנים בהתאמה אישית ועונים על צרכים שונים של עסקים. כל הפרטים על בניית חדרי קירור, ייעודם ויתרונותיהם, אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

מה זה חדרי קירור

חדרי קירור הם מעין מחסנים למוצרים ופריטים שונים הזקוקים לאחסון בקירור. יש חדרי קירור לבשרים, למוצרי חלב, למנות אוכל, חדרי קירור בהתאמה אישית ועוד. חדרי קירור תעשייתיים מתאימים לסדרי גודל של כמויות רבות ומסחריות.

הם משמשים לקירור והקפאה ושמירה על איכות המוצרים כדי למנוע תהליכים כימיים וביולוגיים הגורמים לקלקול וריקבון. כמובן שלא כל חדר קירור מתאים לכל מוצר, טמפרטורה הנדרשת למזון אינה אותה טמפרטורה בה נשמרות תרופות. לכן בניית חדרי קירור והקפאה חייבת להיעשות בהתאמה לדרישות האחסון הייחודיות של כל עסק.

חדרי קירור והקפאה עשויים מפלטות פולריטן מוקצף המהווה את חומר הבידוד הטוב ביותר הקיים בשוק ולכן הוא גם מאפשר חיסכון אדיר באנרגיה. גם הרצפה של חדר הקירור כוללת חומרי איטום מבודדי חום והיא עשויה מבטון. כמו במזגנים גם כאן יש יחידה חיצונית הנקראת מעבה והאוויר הקר עובר דרך צינורות נחושת.

בדלתות מותקנים מנגנוני פתיחה מבפנים ומבחוץ כדי שאפשר יהיה לצאת מהחדר במקרה והמנגנון הפנימי התקלקל. בחדר מותקן לוח בקרה לשליטה בטמפרטורה ותיעוד הטמפרטורה לאורך זמן ב”אוגר נתונים”.

מה היתרונות של חדרי קירור ובאילו מצבים נעדיף לבחור בהם על פני החלופות?

חדרי קירור, לעומת מקררים, מותאמים במיוחד לצרכי העסק באופן מודולארי, בהתאמת הטמפרטורה ובגודל החדר. חדרי קירור מספקים קירור תעשייתי לכמויות גדולות של מוצרים ופריטים והם ניתנים להתאמת הטמפרטורה לפונקציות שונות של קירור. חדרי קירור יכולים לעבור מייבוש לקירור ולמקפיא על-ידי שינוי הטמפרטורה וויסות תנאי הלחות.

מדובר בחדרים אטומים כך שניתן להגן על המוצרים המאוחסנים בהם מפני טמפרטורות קיצוניות או שינויים במזג האוויר המתרחשים בחוץ.

חדרי הקפאה וחדרי קירור הם בעלי אמצעי בקרה המתריעים על כל שינוי בטמפרטורה המתרחש בהם אשר עלול לגרום לקלקול המוצרים ולנזק כלכלי אדיר.

את חדרי הקירור ניתן למצוא בגדלים וסוגים שונים בהתאם למקום בו הם אמורים להימצא. כך בניית חדרי קירור למאפיות תהיה שונה מפרויקט בניית חדר קירור לאולם אירועים, בניית חדרי קירור לסופרים או בניית חדרי קירור לבתי מלון.

קיימים חדרי קירור לקירור במצב של הקפאה וחדרי קירור השומרים על המוצרים בתנאים קרירים ויבשים. הם אף מספקים הרבה מקום אחסון ואין צורך להשתמש במספר מקררים, מדובר בעצם במחסן מקורר. נכנסים לחדר והכל פרוס מול העיניים, רק בטמפרטורה נמוכה.

בניגוד למקררים קטנים בחדרי קירור יש שכבות בידוד עשויות פולימרים מוקצפים. זהו בידוד המסייע לשמור על הטריות של המוצרים מבלי לפגום בטקסטורה של החומר.

 

מה החשיבות של תכנון נכון ומותאם אישית בעת תהליך הבנייה?

תכנון נכון של חדרי קירור חוסך כסף וזמן. הוא גם מאפשר להתאים את חדרי הקירור ספציפית לצרכי העסק. תכנון גם יאפשר את יעילותם של חדרי הקירור.

תכנון מדויק של חדר קירור צריך לכלול את כל המאפיינים הדרושים להקמתו והכי חשוב זה לקחת בחשבון את הטמפרטורה שצריכה להיות בחדר הקירור ואת גודלו.

 

מהי העלות של בניית חדר קירור ומאילו פרמטרים העלות עשויה להיות נגזרת?

עלות בנייתו של חדר קירור יכולה לנוע בטווח מחירים של בין כמה אלפים לכמה עשרות אלפי שקלים. גודל החדר הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר המשפיעים על מחיר בניית חדר קירור. חדר קירור קטן בבית או בעסק יכול לעלות 2,000 ₪, בעוד שחדר קירור למפעל יתחיל ב- 10,000 ₪ ויגיע לכמה עשרות אלפי שקלים..

ככל שיחידות הקירור איתן משתמשים הן איכותיות ויעילות יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר, למרות שלטווח הארוך זה משתלם יותר וחוסך הוצאות על תחזוקה ועלויות שוטפות אחרות. יש גם הבדל במחיר בין חדרי קירור לחדרי הקפאה.

 

למה לבנות חדרי קירור דווקא איתנו?

חברת SLK מתמחה במכירת חדרי קירור לתעשייה כבר למעלה מ-30 שנה. אנו משווקים מגוון רחב של סוגי מקררים ומקפיאים, בעלי ניסיון רב בתחום, ומציעים את כל פתרונות הקירור החדשניים ביותר הקיימים בשוק.

המקררים שלנו בעלי טכנולוגיה מתקדמת עם אחריות ארוכת טווח, ואנו מעניקים שירות ומחירים אטרקטיביים ללא פשרות. זמני האספקה מהירים והעבודה שאנו מעניקים מקצועית ואיכותית. אנו מתאימים לכל אחד את חדר הקירור בהתאם לצרכיו.

כתובתינו
תל-אביב, רח’ דרך בן צבי 31, מיקוד 68103
072-3318440
מנהל מכירות: 072-3318440
טלפון משרד: 03-6817989
כתובתינו
תל-אביב, רח’ דרך בן צבי 31, מיקוד 68103
עקבו אחרינו בפייסבוק
2024 © כל הזכויות שמורות