מעל מ-30 שנות ניסיון בתחום
מגוון רחב של דגמים ומידות
יעוץ וליווי בהקמת חנויות מזון, שרות טכני רחב בפריסה ארצית
מקצועיות ויחס אישי לכל לקוח

המדריך למניעת נזילות במקררים תעשייתיים

22.06.2021
גלריית התקנות

יש לא מעט סיבות בגינן יסבול המקרר התעשייתי שלכם מנזילה קשה ולא תמיד אותן סיבות תהיינה כרוכות זו בזו. מה עושים? איך מזהים תקלת נזילה ושומרים על מקרר תעשייתי שהוא חלק גדול מתוך מסעדה גדולה, אירוח, בית מלון או אפילו מרכז קניות גדול שנמצא באחריותכם?

אין ספק, מקרר תעשייתי "שסובל מנזילות יתר" עלול לעלות לעסק שלכם לא מעט ולעיתים אף לפגוש נזק מזערי באחד גדול יותר ולכן במאמר שלפניכם נציג כמה וכמה מצבי נזילה ואת הדרכים לאתר את התקלה ולהביא לסיומה על הצד הטוב ביותר. 

צריכים נותני שירות מקצועיים שמבינים ויכולים למגר נזילה קטנה ונזק גדול הרבה יותר? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הדרך הטובה ביותר שתעזור לכם לשמור על המקרר התעשייתי שלכם. 

מהן הסיבות לתקלות שגורמות לנזילות מהמקרר? 

כפי שהבנתם סיבת תקלה אחת תהיה קשורה לעיתים למשהו אחר לגמרי, משהו שלא צפיתם מראש. כדי להבין את הנושא הזה, קחו נזילה שמקורה באיטום משובש של המקרר. במצב שאין איטום ראוי תהיה זו הגומייה בדלת המקרר שאחראית לבעיה. 

במצב שבו הגומייה לא תהיה תקינה, יחדור אוויר למקרר וזה יגרום בסופו של דבר להמסת הקרח ולהתעבות והתוצאה? ניחשתם נכון! נזילה שחייב למנוע ויפה שעה אחת קודם. 

מה כדאי לעשות? שנייה לפני שאתם משלמים לטכנאי כדי שיחליף את הגומייה וודאו כי הוא מגיע אליכם עם גומייה מקורית ולא תוצרת חברה אחרת שלא מתאימה או מתיימרת להיות אוניברסלית. 

סיבה נוספת לנזילה יכולה לנבוע ישירות מהמקרר עצמו או אז מדובר למעשה בחיבור לא תקין לנקודת המים או ייצור הקרח. המקור של הנזילה יגיע מחיבורים לקויים של המקרר לבין נקודות המים עצמה או בצינור שמוביל את המים מנקודה אחת בתוך המקרר לנקודה האחרת. 

האם הנזילה היא מנקודת חיבור של המקרר? ישנם מצבים שבהם תוכלו בעצמכם לחזק את חולשת החיבור.

במקרים שבהם לא תצליחו לעשות זאת ראוי להזמין טכנאי מקררים שמבין עניין ויכול בהחלט לאתר את מקור הנזילה בדיוק כמו אינסטלטור מיומן שיודע ויכול לבצע איתור נזילות סמויות בקיר הבית, בתקרה או בכל מקום אחר כשהכול מתרחש ללא בעיות או נזקים גדולים יותר. 

הטכנאי המנוסה יגיע, יבדוק את הבעיה, יבין את מקור הנזילה הסמויה לכאורה, יחליף את הצינור ולעיתים אף יתקן את המקרר עצמו אם תתגלה תקלה נוספת. 

אילו בעיות נוספות עלולות לגרום לנזילה במקרר תעשייתי? 

בעיה נוספת קשורה בהצטברות גדולה של קרח וכאן עולה גם הטעות הגדולה ביותר שרבים וטובים נופלים בה והיא לנסות בכל דרך לסלק את הקרח באמצעות חציבה אגרסיבית. שיטה זו מיותרת ויכולה לגרום להרס רב למקפיא לרבות צנרת הגז שנמצאת במקפיא ועלולה לייצר דליפה ובסופו של דבר נזילה. 

מה כן כדאי לעשות? במצב הזה לתת להפשרה להתרחש מעצמה ולא להיאבק עם כמויות הקרח ובגדול? אם מגלים שכל הניסיונות כשלו פשוט להתקשר כמה שיותר מהר לאיש מקצוע שיפתור את הבעיה ויחסוך לכם העסקים לא מעט זמן, כסף ונזקים מיותרים. 

כתובתינו

תל-אביב, רח' דרך בן צבי 31, מיקוד 68103

שיחת חינם: 1800-30-30-60

מנהל מכירות: 072-3318440
טלפון משרד: 03-6817989

שעות פעילות

א-ה מהשעה 8:30-18:00
יום ו' 08:00 – 13:00

עקבו אחרינו בפייסבוק
2022 © כל הזכויות שמורות